این مطلب را به اشتراک بگذارید

پارکت لمینت ایرانی با کیفیت چه خصوصیاتی دارد؟

پارکت لمینت ایرانی با کیفیت

همانطور که میدانید پارکت لمینت از چوب طبیعی ساخته نشده . طراحی و شکل ظاهری پارکت لمینت طوری است که این محصول به نظر، چوبی است. به خصوص لمینت طرح چوبی شباهت بسیار زیادی به پارکت چوبی دارد. لمینت دارای ساختاری لایه به لایه و  متفاوت از پارکت چوبی است. در تولید این محصول چندین لایه به صورت فشرده و تحت حرارت بالا در هم فشرده شده اند. این محصول از مشتقات چوب به حساب می آید که با رزین و مواد دیگر ترکیب شده اند.

در انتخاب پارکت لمینت ایرانی با کیفیت، مشخصات زیر را در نظر بگیرید.

انتخاب لمینت بسیار اهمیت دارد. این روزها بسیاری از افراد جهت خرید یک پارکت مناسب از نظر دیگران هم بهره می گیرند و گاهی حتی از خود فروشندگان پارکت چوبی و یا پارکت لمینت نیز راهنمایی های لازم را دریافت می کنند. لازم نیست جهت انتخاب این نوع کالاها شما یک متخصص و طراح داخلی خانه باشید.  میتوانید به این توضیحات که در این مقاله داده شده است یک پارکت لمینت ایرانی با کیفیت را انتخاب کنید.

ضخامت:

پارکت لمینت‌ها با ضخامت‌های مختلف در بازار موجود هستند. بستگی به مغزی  (HDF)   که در آنها به کار می رود ضخامت متفاوتی دارند که بین ۶ تا ۱۵ میلی متر متغیر می باشد. که معمولاً انتخاب ضخامت پارکت لمینت بین ۸ تا ۱۲ میلی متر گزینه ای مناسب محسوب می شود.

لایه های پارکت لمینت

کلاس مقاومت سایشی

 بالاتر بودن مقاومت سایشی پارکت لمینت نشان می دهد این محصول تا چه میزان می تواند در برابر سایش،آتش سیگار و انواع و اقسام لکه مقاومت کند. علامت  مقاومت سایشی AC1   تا   AC5     نام گذاری می شود.  و هرچه این عدد بالاتر باشد پارکت لمینت در برابر سایش مقاومت بالاتری دارد. پارکت لمینتهایی که دارای روکش ضد سایش هستند در برابر سایش ، اصطکاک و خش ناشی از تماس حیوانات خانگی مقاومت بالاتری دارند.

مقاوم به رطوبت

پارکت لمینت ها به دلیل مترال بکار رفته در آنها و استفاده از پارافین در قسمتهایی که امکان نفوذ آب و رطوبت در آن وجود دارد ساختاری ضد آب دارند ولی این به آن معنی نیست که قابل شستشو هستند.

در صورت ریختن آب روی آنها باید سریعا از نفوذ آب در آنها جلوگیری شود

البته هرچه از مغزی با کیفیت تر و با دانسیته بالاتری در آنها استفاده شده باشد مقاوت بالاتری نسبت به نفوذ رطوبت دارند.

سیستم قفل‌های نصب:

یکی از سیستم های رایج و پر کاربرد قفل مورد استفاده در نصب پارکت لمینت، سیستم قفل ولینگه است. این نوع سیستم قفل شامل دو قطعه با دندانه های منحصر به فرد است. که در بخش طرف پانل پایینی تعبیه شده و در بخش طرف پانل بالایی دارای شکاف های اضافی هستند.

سیستم قفل ولینگه باعث می شود تا سرعت نصب بهبود پیدا کند و از آسانی استفاده برخوردار باشد. همچنین از نقطه نظر زیبایی نیز، با فاصله کم بین پانل ها ظاهر یکپارچه تری خواهد داشت. پارکت لمینت تکنوفلور از این نوع کلیک استفاده کرده است.

 

Parquet click

ضمانت پارکت لمینت ایرانی:

ضمانت و گارانتی قطعا آیتم بسیار مهمی در انتخاب پارکت لمینت و محصولات مشابه میباشد. رعایت اصول نصب و نگهداری ، باعث میشود دوام و ماندگاری  پارکت لمینت افزایش یابد . شرکت تکنوفلور درصورت رعایت اصول نصب کلیه محصولات خود را به میزان 15 سال ضمانت مینماید . 

هنگام خرید پارکت لمینت  ممکن است مدت زمان گارانتی این محصول فکر شما را درگیر کند . معمولا این محصولات دارای گارانتی هستند . طبق نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی اگر نصب اصولی و صحیح انجام شود تاثیر بسیاری در دوام و ماندگاری دارد. پارکت لمینت تکنوفلور ۱۵ سال ضمانت بر روی محصولات خود دارد.

یکی از مهمترین نکات در زمان خرید پارکت لمینت ایرانی توجه به کیفیت است؛ بنابراین اگر این تصور را دارید که برندهای خارجی لزوماً کیفیت بالاتری دارند سخت در اشتباه هستید. بهتر است بدانید که در ایران تولیدکننده‌های پارکت لمینت با حفظ استانداردهای جهانی توانسته‌اند بهترین پارکت لمینت‌ها را از لحاظ کیفیت تولید کنند.

پارکت لمینت تکنوفلور با استفاده از بهترین مواد اولیه توانسته است پروانه استاندارد ملی ایران کسب کند.

مقالات مرتبط