این مطلب را به اشتراک بگذارید

آیا پارکت لمینت برای مناطق مرطوب مناسب است؟

پارکت لمینت برای مناطق مرطوب

امروزه پارکت لمینت ها را می توان برای فضاهای گوناگون مورد استفاده قرار داد و محدودیت خاصی برای استفاده از آنها وجود ندارد اما همانطور که می دانید پارکت لمینت ها از فراورده های چوبی تهیه می شوند و به آب و رطوبت حساس هستند به همین دلیل افرادی که در مناطق مرطوب زندگی می کنند پارکت لمینت ها را بهترین کفپوش برای مکان مرطوب نمی دانند و از کفپوش های دیگری برای کف سازی استفاده می کنند در این مقاله سعی خواهیم کرد به این سوال شما پاسخ خواهیم داد که پارکت برای مناطق مرطوب مناسب است یا خیردر ابتدا باید بدانید که برای استفاده از پارکت لمینت در مناطق شرجی باید به دو مورد توجه داشته باشید و آن هم جنس و زیرسازی آن است.

نکات انتخاب پارکت لمینت در مناطق شرجی

زمانی که برای خرید پارکت لمینت  اقدام میکنید باید به چند نکته توجه داشته باشید.  امروزه اکثر افراد برای انتخاب فقط زیبایی و قیمت را در نظر دارند که البته اشتباه نیست اما در کنار این دو مورد باید به کارخانه سازنده و ویژگی های پارکت لمینت تولید شده نیز آگاه باشید تا بتوانید بهترین و با کیفیت ترین پارکت لمینت را انتخاب کنید. و با اطمینان خاطر از جنس و مقاومت آن، در فضای مورد نظر خود استفاده کنید زمانی که شما از برندهای مطرح بازار پارک لمینت تهیه کنید این برندها دارای چند ویژگی مهم هستند و آن هم لایه اورلی مقاوم، مغزی، لایه بالانس و باکیفیت هستند و حتی کلیک ها با چنان دقت و ظرافتی تولید می‌شوند که امکان نشت رطوبت به لایه های اصلی پارکت لمینت وجود نخواهد داشت.

طریقه نصب پارکت لمینت در مناطق مرطوب

همانطور که گفته شد زمانی که می خواهید از پارکت برای مناطق مرطوب استفاده کنید باید به چند نکته توجه داشته باشید تا بتوانید از پارکت لمینت در برابر رطوبت محافظت کنید یکی از این نکات که باید حتما آن را رعایت کنید این است که پارکت های خود را قبل از نصب به مدت ۴۸ ساعت باید در فضای مورد نظر خود بگذارید به این دلیل که دمای پارکت لمینت ها باید با دمای محیط یکی شوند برای همین نباید بلافاصله بعد از آوردن پارکت لمینت ها در فضا آنها را نصب و مورد استفاده قرار داد.

 نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که برای زیرسازی در مناطق شرجی نباید از سیمان استفاده نمود، زیرا سیمان جذب رطوبت بالایی داشته و باعث می شود که رطوبت به لایه های لمینت نفوذ کند و پارکت لمینت های شما علاوه بر باد کردن باعث ایجاد سر و صدا هنگام راه رفتن شوند.

 اگر می خواهید از پارکت لمینت برای مناطق مرطوب استفاده کنید باید از فوم سایلنت با ضخامت بالا نیز کمک بگیرید و همچنین این مورد را نیز در نظر داشته باشید به هنگام نصب پارکت لمینت ها فاصله ای که تا دیوار باید حفظ شود بین ۱۲ تا ۱۵ میلی متر است در صورتی که این فاصله در مناطق معمولی بین ۸ تا ۱۰ میلی متر می باشد.

پارکت برای مناطق مرطوب

ویژگی پارکت برای مناطق مرطوب

استفاده از پارکت برای مناطق مرطوب باید ویژگی هایی داشته باشد میدانید که پارکت لمینت ها ساختاری لایه دارند و از چهار لایه تشکیل شده اند.

 لایه اولی که بیرونی ترین لایه پارکت لمینت ها است و در برابر خط و خش از پارکت محافظت می کند می تواند تفاوت اصلی بین لمینت مرغوب و بی کیفیت باشد.

 لایه بعدی جنس مغزی پارکت لمینت ها است که باید از جنس  HDFباشد نه MDF زیر را HDF ها از جنس فیبر با تراکم بالا تولید می‌شوند و مقاومت بیشتری نسبت به MDF ها دارند استفاده از پارکت لمینت با مغزی MDF می تواند به شدت بر کیفیت محصول اثرگذار باشد و استفاده از پارکت برای مناطق مرطوب را دچار مشکل کند.

نکات نگهداری از پارکت لمینت در مناطق شرجی

زمانی که از پارکت برای مناطق مرطوب استفاده می‌کنید بهتر است از تماس مایعات با پارکت لمینت ها جلوگیری کنید و در صورت ریختن مایعات در اولین فرصت سطح پارکت لمینت باید خشک شود این مورد برای همه پارکت لمینت ها صدق می کند و فرقی نمی‌کند که پارکت لمینت ها برای چه فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرند پس باید از تماس آب و مایعات با آن جلوگیری شود زیرا پارکت مایعات را جذب می کند و به اصطلاح متورم می شود پس نتیجه خواهیم گرفت که به کارگیری پارکت لمینت برای منطقه و محدودیت خاصی نیست و میتوانید در هر فضایی از آنها استفاده کنید ولی نیاز به نصب صحیح، کیفیت خوب، مراقبت و نگهداری درست دارد.

شرکت تکنوفلور نیز با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها و زیباترین و به روزترین طرح ها موفق به تولید پارکت لمینت هایی شده که با 15 سال گارانتی کردن آنها به شما نیز این اطمینان را خواهد داد که با خیالی آسوده میتوانید از آنها برای کف فضاهایتان استفاده کنید. اگر شما هم نیاز دارید با نمایندگان فروش ارتباط داشته باشید فرم درخواست نمایندگی را تکمیل بفرمایید.

مقالات مرتبط