این مطلب را به اشتراک بگذارید

بهترین پارکت لمینت ایرانی چه خصوصیاتی دارند؟ [ راهنمای خرید + بهترین برند ]

بهترین پارکت ایرانی
63 / 100

بهترین پارکت لمینت ایرانی رابشناسید.

در حیطه دکوراسیون متریال های بسیاری باید درکنارهم قرارگیرند تا یک فضای دلنشین و زیبا برای یک خانه ساخته شود. به عنوان نمونه می توان به نوع سقف، دیوار پوش ها، سرویس چوب و کف خانه اشاره کرد. کف یکی از اجزایی است که تاثیر به سزایی در زیبا سازی محل زندگی شما دارد. برای طراحی آن چند گزینه پیش روی شما قرار دارد که میتوان به نمونه هایی ازآن مانند انواع سنگ ها، کفپوش ها و پارکت لمینت اشاره کرد. پارکت لمینت ها یکی از متریال های مورد علاقه وپرطرفداراست که افراد برای طراحی کف خانه ازآن استفاده میکنند. در این مطلب به بررسی بهترین پارکت لمینت ایرانی وخصوصیات آن ها و همچنین بهترین مارک پارکت سال 1402 میپردازیم.

بهترین پارکت لمینت ایرانی

هرچند پارکت لمینت های ایرانی جزء با کیفیت ترین لمینت ها هستند، اما بااین حال جهت تهیه یک پارکت لمینت مطلوب باید قبل از هر چیزی در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید. درادامه 3 مورد از مهم ترین ویژگی های یک پارکت لمینت مرغوب را با هم بررسی خواهیم کرد تا بتوانید خرید راحت ترومطلوب تری  داشته باشید.

ضخامت تایل ها

ضخامت تایل پارکت لمینت در دوام و صدایی که از قدم زدن روی آن می‌شنوید، تاثیر زیادی دارد. هرچه تایل، ضخامت بیشتری داشته باشد، دوام آن بیشتر می‌شود که دیگر مجبور نیستید در دراز مدت آن تایل را تعویض کنید. به یاد داشته باشید که منظور از ضخامت تایل، ضخامت مغز HDF است. لمینت ها در ضخامتهای 7، 8، 10 و 12 میلیمتر تولید می شوند که پرکاربردترین آنها، لمینت‌های 8 میلیمتری هستند.

elbrus405 1

مقاومت سایشی (AC)

 پارکت لمینت ها درهمه حال قبل از وارد شدن به بازار، از نظر مقاومت و عکس العمل در برابر عواملی مانند خط و خش، رطوبت و موارد این چنینی موردآزمایش قرارمیگیرند. مقاومت سایشی به معنای مقاومت لمینت در برابرضربه و خط و خش است. لمینت ها از نظر مقاومت سایشی به پنج دسته مختلف AC1، AC2، AC3، AC4 و AC5 تقسیم می شوند که درادامه به بررسی هرکدام میپردازیم. درجه های AC1 و AC2 از نظر مقاومت بسیار ضعیف هستند و استفاده از آن ها خیلی پیشنهاد نمی شود.

درجه بندی AC توسط تولیدکنندگان ابداع شد و این درجه بندی به شما راهنمایی زیادی می‌کند که پارکت لمینت مورد نیاز خود را بسیارراحت تر و سریع ترانتخاب کنید. این درجه بندی ها به 5 قسمت ارائه می‌شوند.

  •  AC1 :اولین درجه مقاومت سایشی است که این درجه منسوخ شده است.
  • AC2 : این درجه مانند درجه‌ی اول در ایران به ندرت پیدا می‌شود.
  • AC3: این درجه برای خانه‌ها، اتاق‌های هتل و مکان‌های تجاری کم تردد مناسب است.
  • AC4: این درجه برای مغازه‌ها و خانه‌ها مناسب می‌باشد.
  • AC5:این درجه برای مکان‌های پرتردد تجاری مانند پاساژ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد

یکی از رایج ترین درجه پارکت لمینت ها از نظر مقاومت سایشی نیزپارکت لمینت AC3 می باشد که در بین افراد بسیار مورد استفاده است و کیفیت متوسطی دارد اما برای مکان های شلوغ و پرتردد به هیج وجه پیشنهاد نمیشود. برای مکان های زندگی بهترین لمینت AC4 می باشد که در برابر خط و خش و ضربه مقاومت خوبی از خود نشان می دهد و برای استفاده در منازل مناسب ترین و مرغوب ترین گزینه است. لمینت AC5 دارای بیشترین مقاومت در برابر خط و خش می باشد وهمانطور که پیش تراشاره شد برای استفاده در فروشگاه ها و هتل ها که بسیار پر رفت وآمد هستند توصیه می شود، اما برای استفاده در فضای مسکونی مانند پذیرایی و اتاق ها، استفاده از لمینت AC4 را پیشنهاد می کنیم.

نوع کلیک پارکت

پارکت لمینت ها با چسب وموادچسباننده اجرا نمی شوند؛ بلکه با شیارهایی که کلیک نامیده می شوند به صورت نر و ماده در یک دیگر قفل می شوند. وزنی که توسط بارهای مرده و زنده فضا روی پارکت لمینت وارد می شود،باعث چسبیدن هر چه بیشتروبهتر پارکت لمینت ها به زمین می شود. جهت این که پارکت لمینت ها از یک دیگر جدا نشوند، بهتر است که از کلیک های کوچک با لبه های کوتاه استفاده نفرمایید. در ضمن کلیک های مرغوب وهمچنین مطلوب باید ویژگی ارتجاعی بیشتر و شکنندگی کمتری داشته باشند تا به آسانی از یک دیگر جدا نشوند..

Parquet click

نوع مغزی لمینت

یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین ویژگی پارکت لمینت ها نوع مغزی پارکت لمینت ها می باشد که به عنوان دو مورد از رایج ترین آن ها می توان به MDF که چگالی 700 کیلوگرم بر متر مکعب را دارد و HDF با چگالی 800 کیلوگرم بر متر مکعب اشاره کرد. طبیعتا هر چقدر چگالی مغز لمینت بیش تر باشد پارکت لمینت مقاوم تر و مطلوب تری خواهیدداشت، بنابراین استفاده از مغزی HDF توصیه می شود.

بهترین مارک پارکت سال 1401

بهترین پارکت لمینت ها را می توان از زاویه های مختلف مانند استقامت بالا، طول عمر، مقاومت در برابر خط و خش، کیفیت ومطلوبیت لایه اورلی، کیفیت وابعادکلیک ها، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر سیستم گرمایش از کف و بسیاری از نکات دیگر بررسی کرد.

نمی توان به طور دقیق و حساب شده گفت بهترین مارک پارکت لمینت نسبت به سایر برند هاکدام است زیرا برای این که بتوان تشخیص داد کدام برند از ما بقی برند ها بهتر است نیاز به آزمایشات پیشرفته در آزمایشگاه های صنعتی است که امکان اینکه تمامی برند ها را بتوان مورد بررسی قرار داد وجود ندارد .

مارک ها و برند های بسیار زیادی در دنیا و ایران وجود دارد که محصولات بسیار با کیفیت و مرغوبی به ابزار ارائه میکنند.و طرفداران و دوستداران زیادی نیز پیدا کرده اند. برخی کیفیت بسیاربالاو با دوامی دارند وهمچنین قیمت بسیار بالایی نیزدارند.برخی نیز سعی کرده اند با کمی پایین آوردن کیفیت و مورد قبول کردن آن قیمت مناسب تری روی آن قرار دهند. تاثیربیشتری از جامعه بتوانند آن را در فضاهای خود مورد استفاده قرار دهند.به هرحال هرشرکتی با به کارگیری استراتژی و سیاست کاری خاص خود سعی کرده که جایگاه مطلوب و خوبی در بازار جهانی و ایران پیداکند.

شرکت تکنوفلوردر تلاش بوده و هست تا با حفظ کیفیت بسیار مطلوب محصولات خود قیمت مناسب و معقولانه ای روی محصولات خود بگذارد که زیرنظر آزمایش هاوآزمون های مخصوص بررسی کیفیت به بازار ارائه میشوند.

بهترین پارکت لمینت در ایران

بهترین پارکت لمینت در ایران کدام است؟ پاسخ دادن به این سوال کمی سخت ودشواروشاید مبهم باشد، در حال حاضر پارکت لمینت هایی از جنس مغزی HDF بازار ایران را گرفته است که دارای کیفیت بسیارخوبی هستند. بیشتر این پارکت لمینت ها در ایران تولید و سرهم میشوند و بااسم های مختلفی به بازار ایران ارائه میگردد.

تکنوفلورنیز از جمله این شرکت هایی است که ازمغزیHDFبرای تولید محصولات خود استفاده میکند.واگر شما قصد خرید قصد پارکت را دارید میتوانید به سایت اینترنتی تکنوفلور اطمینان کرده و خریدی قابل اطمینان و مطلوب را تجربه کنید.

در این مطلب بهترین پارکت لمینت ایرانی را بررسی کردیم و ویژگی های آنها را نام بردیم. حالا نوبت شماست که با توجه به نیازتان  انتخاب شایسته خود را انتخاب کنید. در نهایت باید گفت انواع مختلف برندها تفاوت های بارزی با هم ندارند اما با توجه به شرایط مختلف انتخاب های متفاوتی میتوان داشت.

اگر قصد خریدبهترین پارکت لمینت ایرانی را دارید، بهتراست جهت گرفتن مشاوره وتهیه لیست قیمت های محصولات با تیم پشتیبانی شرکت تکنوفلوردرتماس باشید. تابتوانید یک خرید به صرفه ومطلوب و بسیار پایدارداشته باشید.منتظرحضورگرم شماعزیزان هستیم.

طرح های پارکت لمینت بیتلز

مقالات مرتبط