این مطلب را به اشتراک بگذارید

آیا پارکت لمینت با طرح پتینه وجود دارد؟

52 / 100

میدانید پتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

بیایید در ابتدا کمی درباره پتینه و معانی آن توضیح دهیم و بعد به سراغ پارکت لمینت طرح پتینه برویم پتینه یک جلوه هنری مهم می‌باشد که به تلفیق معماری و هنر دست می پردازد و حتی می‌توانیم آن را جلوه ای از هنر معاصر بدانیم پتینه در واقع کهنه نمایی نو است که با استفاده از رنگ ها و تکنیک های خاص اجرا میشود.

پتینه در زبان انگلیسی سطح زنگار گرفته ای است که به طور طبیعی و براثر مرور زمان کهنه شده باشد ولی در زبان فارسی یک رنگ آمیزی ساختگی با پرداخت مصنوعی است که بر روی سطوح مختلف اجرا می شود شما با استفاده از پتینه می توانید یک فضایی کلاسیک با دکوراسیون داخلی مدرن داشته باشید جالب است بدانید که هنر پتینه را می‌توانید بر روی هر سطحی مانند سفال، شیشه، چوب، فلز و … اجرا کنید.

اثر پارکت لمینت با طرح پتینه در دکوراسیون داخلی

زمانی که شما میخواهید دکوراسیون داخلی فضایتان را انجام دهید قبل از خرید وسایل باید طرح و رنگ سقف، کف و دیوارها را با توجه به سبک مورد نظر خود انتخاب کنید و اگر انتخاب شما پتینه باشد قطعاً نیاز به پتینه کاری بر روی دیوار و کف فضاهایتان خواهید داشت.

شما روی دیوار می توانید پتینه کاری انجام دهید ولی روی کف به دلیل راه رفتن، قرارگرفتن اجسام و برخورد آنها با کف نمیتوانید پتینه کار کنید شرکت تکنوفلور این نگرانی شما را با تولید پارکت لمینت با طرح پتینه برطرف ساخته است.

biteles2441

پارکت لمینت طرح پتینه و فضاهای مربوط به آن

به نظر شما چه فضاهایی برای پتینه کاری مناسب هستند؟

اگر به طرح های سنتی و قدیمی علاقه مند هستید و می خواهید علاوه بر حفظ ظاهر مدرن فضاهایتان طرحهای سنتی را در آن داشته باشید پیشنهاد می کنیم که از هنر پتینه کاری استفاده کنید. همانطور که در بالا گفته شد شما از هنر پتینه می توانید بر روی سقف و دیوارها استفاده کنید اما نمی توانید بر روی کف از پتینه استفاده کنید. شرکت تکنوفلور به تازگی موفق به تولید پارکت لمینت با  طرح پتینه شده است که این طرح را در مجموعه خود به نام بیتیلز قرار داده است.

biteles2462

تاثیر کف در دکوراسیون داخلی

در بسیاری از موارد افراد آنگونه که شایسته است به کف توجه نمی کنند و بیشتر توجه شان بر روی وسایلی است که روی کف قرار می گیرد در صورتیکه کف یک تعیین کننده است و مشخص کننده سبک، رنگ و نوع لوازم برای آن فضا است.

زمانی که شما  پارکت لمینت با طرح پتینه را برای فضاهایتان انتخاب می کنید مشخص می کنید که قرار است رنگ و سبک وسایل به چه صورتی باشد و فضاهای تان را باید چگونه طراحی و چیدمان کنید زیرا کف بر حسی که از آن فضا می گیریم و شرایطمان تأثیر بسزایی دارد.

وقتی طرح پتینه را برای طراحی داخلی فضایتان انتخاب می کنید باید بدانید که پتینه دارای طرح هایی است که وسایلتان را کهنه جلوه میدهد و حسی قدیمی و نوستالژی را به افرادمنتقل می کند و حتی ممکن است آن مکان برایشان یادآور خاطرات گذشته باشد.

هنگامی که شما با طراحی و چیدمان درست احساس آرامش و لذت بخشی را به مخاطبان خود بدهید قطعاً می توانید فضایی جذب‌کننده داشته باشید که اکثر افراد تمایل دارند تا چندین بار به آنجا بروند و به دیگران آن را پیشنهاد دهند.

فضاهایی که مناسب پارکت لمینت طرح پتینه هستند

پارکت لمینت طرح پتینه یکی از خاص ترین طرح ها در بین پارکت لمینت هاست که شرکت تکنوفلور آن را به تازگی در بازار عرضه کرده است.

هرچند از این پارکت لمینت می توانید در همه مکان ها به جز فضاهایی که تماس مستقیم با آب دارند مانند حمام، سرویس بهداشتی آشپزخانه و … وفضاهایی که رطوبت در آن بالاست استفاده کنید اما گمان نکنید که فقط پارکت لمینت کلاس بیتلز را نمیتوانید در این فضاها استفاده کنید. بلکه تمامی پارکت لمینت های موجود در بازار را نمیتوان در این فضاها استفاده کرد اما مناسب ترین فضاها برای  طرح پتینه موجود در کلاس بیتیلز استفاده از این پارکت لمینت زیبا در کافی شاپ ها، مزون، آتلیه های عکاسی و … می باشد.

شما حتی می توانید از پارکت لمینت طرح پتینه در منازل خود نیز بهره ببرید و چیدمانی خاص و دلنشین را به همراه این پارکت لمینت به فضاهای تان ببخشید. کافی شاپ ها نیز فضاهایی هستند که اغلب افراد برای خلوت شخصی دورهمی های دور از خانه و محیط کار استفاده میکند پس باید دارای محیطی آرام و دور از تنش ها و امن باشد.

 اولین چیزی که نظر مشتریان را در کافی شاپ ها جلب می‌کند دکور و رنگ بندی آن است برای مزون ها نیز زمانی که شما یک محیطی زیبا و خیره کننده داشته باشید می توانید هر کسی را برای خرید ترغیب کنید پس باید دکوراسیونی خاص و زیبا داشته باشید که حتی نظر افرادی که در حال قدم زدن و یا راندن اتومبیل های شان هستند را به خود جلب کند طوری که بخواهند وارد آنجا شوند .پارکت لمینت طرح پتینه به دلیل خاص بودن و جدید بودن این قابلیت را داراست که بتواند افراد زیادی را به خود جذب کند.

مقالات مرتبط