استاندارد نصب پارکت لمینت

بهترین مارک پارکت لمینت

پارکت لمینت

استاندارد واطلاعات جامع درباره ی نصب پارکت لمینت

در ابتدای این مقاله که توسط سایت تکنوفلور تهیه شده است به معرفی کلی از روشهای نصب و سپس استاندارد ها و قوانین مربوطه را ذکر می کنیم.

بخش معرفی

در این مقاله اطلاعاتی کلی درباره ی روش های درست و صحیح نصب پارکت لمینت به شما عرضه می کنیم (همچنین شما می توانید برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی نصب لمینت پارکت  مراجعه کنید) . اگرچه این اطلاعات به صورت کلی می باشد برای مطلع شدن از اطلاعات تخصصی تر می توانید از تولید کنندگان پارکت لمینت در زمان نصب ، اولویت اول با او خواهد بود.

انواع پوشش های لمینت کف

پوشش های کف پارکت های لمینت، به پوشش هایی گفته می شود که دارای استاندارد EN13329,EN15468,EN14978 می باشد و به صورت زیر تعریف می گردد:

Laminate parquet یا پارکت لمینت ، پوششی کفی است که از لایه های مختلفی مانند لایه دکورانیو،لایه ی میانی و لایه پشتی و غیره تشکیل می گردد.

لایه ی دکوراتیو رویه Laminate parquet بیشتر به شکل پرنتی بوده به دو شکل پرس مستقیم یا به شکل لایه لایه بر روی لمینت قرار می گیرد. پوشش زیرین یعنی کف لمینت اکثراً دارای یک لایه پشتی مقاوم در مقابل رطوبت نیز می باشد.

مغز Laminate parquet برپایه ی چوب تشکیل شده است. مواد استفاده شده در پارکت لمینت ارزان قیمت از جمله : Chinese laminate parquet از جنس چوب با دانستیه متوسط (MDF ) و در پارکت لمینت با استاندارد بالا مثل European laminate parquet از جنس چوب با دانسیته بالا ( HDF ) مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین توضیحات گفته شده مغز چوبی لمینت می تواند سبب بروز خواصیت هایی مشابه با چوب طبیعی در هنگام برخورد با حالت های مختلف محیط می گردد.

برای مثال تمامی خاصیت های چوب در هنگام برخورد با رطوبت ، تغییرات دمایی و غیره در مورد لمینت صادق می باشد.

بهترین مارک پارکت لمینت

رطوبت موجود در انواع چوب در مغز لمینت

رطوبت متوسط موجود در متریال های ذیل در رطوبت نسبی 65 درصد محیط و دمای

متوسط 20 درجه سانتیگراد :

  • MDF یا به عبارتی چوب با دانسیته متوسط 6 درصد وزنی
  • HDF یا به عبارتی چوب با دانسیته بالا 5 درصد وزنی

مقدار رطوبت موجود در مغز لمینت به عامل های مختلفی وابسطه می باشد از جمله شرایط آب و هوایی، فرآیند تولید،شکل قطعه های پارکت لمینت و غیره.

بنابراین شرایط نصب به هر اندازه که با دقت انجام شده و با رعایت کردن تمام استانداردهای موجود در نصب laminate parquet باشد کل آن را ضد آب نمی کند.

بنابراین در زمان نصب و استفاده کردن از کفپوش های پارکت لمینیت نهایت دقت را در عدم مواجهه کف پوش پارکت لمینت با حجم بسیار بالای آب باید مبذول داشت.

تعداد دفعات و حجم عبوری از روی پوشش کف پارکت لمینت تاثیری بسیار زیادی در تعیین صحیح نوع لمینت مورد مصرف بر روی سطح دارد. بنابراین قبل از نصب پارکت لمینت بر روی سطح توجه کنید به مشخصات ساختاری و ضریب سایش سطحی لمینت و تطابق آن با محیط نصب الزامی می باشد.

نصب پوشش های پارکت لمینت در محیط هایی که دارای رطوبت بالا هستند مانند سرویس های بهداشتی، حمام، اتاق های کار تمییز و کار کثیف بیمارستانی و … توصیه نمی گردد.

پوششهای laminate parquet کف دارای یک شرایط محیط کاری ایده آل می باشند و هر چه از این شرایط کار فاصله بگیریم کارایی پارکت و لمینت کف کم و کمتر می گردد. پوشش لمینت کف به علت ساختار خاصی که دارد، بازه های رطوبتی بالای 90 درصد و زیر 30 درصد رطوبت محیط را نمی تواند تحمل کند و در مرور زمان در این شرایط محیطی کف پارکت لمینت دچار مشکلات ساختاری می شود.

در قسمت های قبلی این سری از نوشتار به برخی نکات اساسی قابل توجه قبل و حین نصب پارکت پرداخته شد در ادامه توجه شما عزیزان را به نکات بیشتر در زمینه نصب پارکت و لمینت دعوت می کنیم.

خرید پارکت لمینت

انبار داری و حمل و نقل

پوشش های کف پارکت لمینت معمولاً به شکل بسته بندی شده به بازار ارایه می گردد.

بهترین نوع بسته بندی استفاده از بسته بندی سخت دور کار ، مانند بسته بندی کارتونی، و محکم کردن لبه های کار با استفاده از لبه های کارتونی و پلاستیکی می باشد.

اگرچه تمامی برند های معتبر laminate parquet دارای بسته بندی استاندارد بوده و در این حالت ایجاد هر گونه ایراد در بسته بندی در مدت زمان بارگیری و حمل و برای حمل مجدد رعایت نکات بالا ضروری می باشد.

محصولات داخل بسته حتما باید به حالت افقی و در شرایط محیطی دمای حداقل 18 درجه و ماکزیمم رطوبت 75 درصد نگه داری شود. و همچنین در حین پروسه بارگیری و حمل توجه به شرایط محیطی مانند بارندگی و … ضروری می باشد.

بهترین شرایط تمیز کردن و نگهداری محصولات ، استفاده از محیطی سربسته با کنترلر های درونی رطوبت و دما می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر
این مقاله توسط وب سایت تکنوفلور تهیه شده است.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.