نصب پارکت لمینت

آموزش کامل نصب پارکت لمینت

پارکت لمینت

آیا تا به حال شده دلتان بخواهد تفاوتی در خانه ای خود ایجاد کنید و از تکراری بود جلوه ی خانه تان جلو گیری کنید؟

یا بخواهید یک تغییر اساسی ایجاد کنید؟

یا شاید به این نکته توجه کرده اید که دوران موکت تمام شده!

چرا که از نظر شست و شو و نظافت نیز بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد.

کسانی که کف خانه هایشان از سنگ و موزاییک میباشد میدانند که در فصل زمستان همیشه کف خانه هایشان سرد میباشد اما ما برای شما راه حلی برای تمام مشکلات پیدا کرده ایم

شما می توانید با نصب پارکت لمینت هم مشکل کف سرد خانه ی خود را حل کنید و هم تغییری اساسی با انواع متفاوت آن به خانه ی خود بدهید و همچنین مهم ترین نکته این است که تمیز کردن آن بسیار راحت و آسان می باشد.

ابزار نصب پارکت لمینت

پارکت لمینت و کلیک ها

برای آشنایی شما با لمینت پارکت به مقاله ای که تکنو فلور برای شما تهیه کرده مراجعه کنید.

نصب پارکت لمینت و یا چوبی، اقدامات خاصی لازم دارد که این کار توسط متخصص نصب پارکت انجام می پذیرد. اگر چه که نصب این نوع کفپوش ها به راحتی صورت میگیرد اما مجموعه اقداماتی را نیز باید حتماً در نظر بگیرید جنس کف پوش انتخابی مناسب باشد و باعث ماندگاری و دوام باشد.

نصب پارکت لمینت با پارکت چوبی مقداری تفاوت دارد اما قابل توجه شما عزیزان که هر دو نوع آن از جنس چوب می باشند، بیشتر کارخانه ها و شرکت ها که زمان زیادی است که در زمینه ی پارکت چوبی فعالیت می کردنند، حال به تولید پارکت لمینت هم می پردازند ، مانند: وروکس فلور، اصول و اساس ابتدایی نصب پارکت لمینت و چوبی مشابه یک دیگر می باشند ، بدین صورت متخصص نصب باید در صورت در کار خود حرفه ای باشد که به شکلی قطعه های کفپوش را در کنار یکدیگر بچسباند که از به وجود آمدن هر گونه پیش آمدی در نصب لمینت پارکت جلوگیری شود و یا حتی از هر گونه ضربه خوردن ،ترک خوردن ،به وجود آمدن عوارض و یا حتی آسیب هایی که امکان به وجود آمدن آنها در طی زمان که بر اثر اشتباهات متخصص نصب پارکت لمینت در هنگام نصب تایل های انجام داده ،صورت نگیرد.

در این مقاله ی نصب پارکت لمینت که توسط سایت تکنو فلور تهیه شده نصب هر کدام از کفپوش های چوبی را شرح می دهیم که به جهت آشنایی بیشتر با آنها برای نصب آنها با آگاهی بیشتر اقدام کنید.

ابزارات نصب پارکت لمینیت

برای شروع انجام کار نصب پارکت لمینت چوبی ابتدا متخصص نصب یک سری کار ها را باید انجام دهد از جمله : در صورتی که قبلاً ابزارهایی برای متصل کردن پارکت را تهیه نکرده باشد برای فراهم کردن آن اقدام کند. در گذشته پارکت ها از نوع solid wood بودند و از چسب چوب برای نصب کردن تایل های آن استفاده می کردند. همین موضوع استفاده کردن از چسب چوب باعث می شد که در زمان Installing  laminate parquet یا همان نصب پارکت لمینت با چسب چوب به لبه ها وکناره های تایل ها و قرار دادن و یا نصب آنها در کنار یکدیگر با فشاری زیاد انجام می گرفت، اگر چه آسیبی جزئی به آن وارد می شد اما با مرور زمان باعث پایین آمدن کیفیت پارکت و همچنین باعث شکستگی می شد، در نتیجه باعث وجود آمدن خسارت و احتیاج به نصب مجدد پارکت می شد. نصب پارکت لمینت باید خیلی با آرامش ، اصول و دقت کامل انجام گیرد زیرا تایل های پارکت بسیار حساس می باشند.

زمانی که engineer wood روانه ی بازار شد، بسیاری از مشکلاتی که در هنگام laminate parquet Installing بهبود یافت. این نوع wood parquet ها در تولید جدیدشان هم دارای کیفیت بیشتر بوده و هم دارای نصب آسان تری بودند، که باعث شده کار متخصصین نصب آسان شده و همچنین ضایعات آنها نیز کاهش یافته است. یکی از ویژگی های اصلی و مهمی که در این نوع از پارکت ها بکار رفته شده است که جایگزین روش قبلی که استفاده از چسب چوب بوده است شده استفاده از (کلیک) می باشد با استفاده از کلیک دیگر نیازی به چسب چوب برای متصل کردن تایل ها نمی باشد کافی است آنها را به یک دیگر قفل کنید تا تشکیل یک سطح صاف را می دهد.

نحوی انجام زیر سازی در نصب پارکت لمینت

نکاتی که باید قبل از نصب در زیر ساخت پارکت صورت گیرد:

1-در آغاز سطحی که می خواهید laminate parquet Installing روی آن صورت گیرد عاری از هر گونه فرورفتگی و یا برجستگی ، و کاملاً صاف باشد.همچنین در صورت نیاز زیر سازی لازمه را انجام دهید.

2-برای احتیاط بیشتر و جلوگیری از صدمات بهتر است تایل ها را چند روز قبل از نصب در همان محیطی که قرار است نصب گردد قرار داده شود تا با دمای محیط سازگار شود.

3-اگر قبل از نصب بر روی سطح مورد نظر کفپوشی قرار داشت ابتدا از صاف بودن و همچنین از سلامت آن مطمئن شوید مانند:کفپوش سیمانی همچنین اگر سطح کفپوش قبلی سرامیک می باشد توجه شود که قطعات آن لق نباشد و همچنین از سالم بودن بند کشی سرامیک ها اطمینان حاصل کنید.

4-به درجه ی هوا و رطوبت موجود نیز توجه شود.

5-همچنین در صورت نیاز به سم پاشی نیز بهتر است قبل از laminate parquet Installing صورت گیرد مخصوصاً در مناطق مرطوب

6-عرض و طول مکان مورد نظر را بررسی کنید.

پس از بررسی نکات فوق ابزارهای مورد نیاز برای نصب پارکت لمینت که حتماً باید متخصص نصب همراه داشته باشد از جمله: دستکش های مخصوص ، متر،اره ، چکش و کاردک.

مراحل laminate parquet Installing بدین صورت می باشد:

1-مراحل زیر سازی به صورت کامل رعایت و انجام گیرد.

2-برای پوشش و محافظ سطح پارکت آنها را با فومی مخصوص بپوشانید .

3-مقداری چسب مخصوص پارکت را بر روی سطح مورد نظر ریخته تا آماده ی انجام مراحل نصب تایل ها شود.

4-parquet ها را به آرامی از بسته های مخصوص باز کرده در صورتی که پارکت دارای کلیک می باشد کلیک های اطراف آنها را به یکدیگر می چسبانید و سپس قفل می کنید همچنین اگر از نوع قدیمی باشد آنها را در کنار یکدیگر قرار داده ، درز و کناره های آنها را به وسیله ی چسب به یکدیگر می چسبانید.

5-اگر به بخش های کنار دیوار رسیدید؛ و آخرین بخش های پارکت کم یا اضافه آمدند میتوانید تایل های مورد نظر را به اندازه ی مورد نیاز و لازم بریده و در مکان مورد نظر نصب کنید.

6-متخصصین نصب توجه کنید در میان آخرین تایل پارکت و دیوار مقداری فاصله گذاشته شود نکته این فاصله بعداً با استفاده از قرنیز چوبی ( در مقاله ای سایت تکنوفلور درباره ی قرنیز می توانید مطالعه کنید)

7-پس از پایان نصب، سطح پارکت را از هرگونه گرد و خاک به آرامی تمیز کنید .

8-متخصصین نصب توجه کنید که حتماً از یکدست بودن و صاف بوده سطح کفپوش ها اطمینان حاصل کنید در صورت مشاهده ی بجای ماندن درزها و سوراخ هایی که ممکن است لابه لای تایل ها باشند را می توان با لاک مخصوص پارکت و یا سنباده آنها را بگیرید.

9-برای پولیش زدن نهایی در صورت نیاز منتظر باشید که که تایل ها سفت شوند و چسب آنها خشک شود.

نکته ی مهم

دلیل اصلی که گفتیم متخصص laminate parquet Installing باید برای کناره ها جای خالی در حد چند میلی متر و یا تا یک سانتی متربگذارد این است که به اگر مرور زمان دچار انبساط بر اثر سیستم گرمایش خانه و یا گرمای محیط خانه شد مقداری فضا داشته باشد اگر متخصص نصب فراموش کند فاصله ی میان آخرین پارکت با دیوار را رعایت کند ،باعث می شود parquet ها به مرور زمان به یک دیگر فشرده شوند و سطح آن باد کند که به این اتفاق شکم انداختن می گویند.

مراحل نصب پارکت لمینت

laminate parquet Installing بسیار مشابه نصب پارکت چوبی می باشد.

مهم ترین پیش عمل در نصب تایل ها که قطعاتی از پارکت می باشد باید توسط نصاب انجام شود مجموعه اقدامات زیر می باشد:

1-نصاب باید 48 ساعت قبل از نصب تایل های پارکت را در مکانی که قرار است نصب صورت گیرد قرار داده شود تا با دمای محیط سازگار شود .

2-سطح مکانی که قرار است نصب صورت گیرد را کاملاً تمیز کرده و آن مکان عاری از هر گونه فرش ، تکه های سنگ ، قالی، چوب و… باشد.

3-اگر سطحی که می خواهید نصب پارکت لمینت انجام بدهید کف آن دارای کفپوشی از جنس سنگ، سزامیک و یا چوب بود در صورت سالم بودن و صاف بودن آن مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر دارای پوششی از جنس موکت بود حتماً باید کنده شود.

4-توجه کنید زیر سازی لازم را برای کف زمین در نظر بگیرید می توانید با موادی مانند ملات یا سیمان پستی و بلندی های موجود را پوشش بدهید ، و پس از آن با لایه فویل پلاستیکی یا فوم بپوشانید این مرحله بسیار مهم می باشد مخصوصاً در مناطقی که رطوبت بالاست که برای جلوگیری از نفوذ آن و به دست آوردن کیفیت صد در صدی کار انجام این نوع زیر سازی مربوط به لمینت لازم می باشد.

5-پس از انجام مراحل بالا ، باید تایل های پارکت را که دارای کلیک می باشند به یک دیگر متصل کنید، دقت کنید که این کار را با زاویه ی 45 درجه و آهسته به وسیله ی چکش انجام دهید.

6-یادتان باشد در Installing laminate tiles هم فاصله ی انتهایی تایل ها را تا دیوار رعایت کنید (نگران نباشد بعداً با استفاده از قرنیر ها این فاصله را می توان پوشش داد)

7-در مرحله ی پایانی هم نصاب می تواند قسمت هایی که در هنگام نصب اضافه آمده است به وسیله ی ارّه بریده و کوتاه کند .

Installing laminate tiles

اکثراً نصب تایل های لمینت به آسانی انجام می پذیرد؛

مزایای آن:

تایل ها مستطیل شکل می باشند و همیشه به موازات در کنار یکدیگر قرار می گیرند یکی از مهم ترین مزایای آن این است که زمانی که شما بخواهید اسباب کشی کنید میتوانید تایل های پارکت خود را جدا کنید و پارکت خود را به مکان دیگری منتقل ونصب کنید همچنین سعی کنید پارکتها را در مسیر نور قرار دهید این کار موجب زیبایی و دوام بیشتر کفپوش شما می گردد.

میتوانید مقالات بیشتری ما را دنبال کنید
این مقاله توسط سایت تکنوفلور نوشته شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.