نقش پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی

پارکت لمینت بهتر است یا سرامیک

پارکت لمینت، laminate flooring ، کفپوش ها چه نقشی در دکوراسیون داخلی ما دارند؟
آیا تا به حال به فکر تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود افتاده اید؟
از چه نوعی از پارکت لمینت ها باید استفاده کنیم هم به صرفه باشد و هم فضای ما را بزرگ تر نشان دهد؟
آیا جنس کفپوش در انتخاب آن بنابر شرایط آب و هوایی حائز اهمیت است؟
لایه های مختلف تشکیل دهنده ی کفپوش چیست؟
در همین راستا وب سایت تکنوفلور برای شما عزیزان مقاله ای درباره ی نقش پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی تهیه نموده است.
به علاوه شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انواع محصولات موجود در تکنوفلور با مشاوران فروش ما تماس گرفته و اطلاعات لازم را در این زمینه برای خرید کفپوش ها و نصب آن ها توسط تیم حرفه ای تکنوفلور اقدام نمایید.

راه های ارتباطی ما:

تلفکس:         ۳۵۷۲۱۰۷۹-۰۳۱
ایمیل:            technofloorco@gmail.com
تلگرام:           technoFloor@
اینستاگرام:   technofloorco

پارکت لمینت در دکوراسیون داخلی

همچنین شما می توانید با مراجعه به بخش مقالات بیشتر اطلاعاتی درباره ی مقالات نوشته شده از جمله: زیر سازی پارکت لمینت، کفپوش پی وی سی ، کفپوش اپوکسی جامد ، روش اجرای قرنیز و غیره کسب نمایید.

نقش پارکت لمینت یا laminate flooring در دکوراسیون داخلی

یکی از مهم تریم مکان هایی که در منزل هر کسی از اهمیت زیادی برخوردار است پوشش کف می باشد که یکی‌از عناصر اصلی در دکوراسیون داخلی استفاده از پارکت لمینت برای کف می باشد زیرا به دلیل مساحت بالا و سطح دید نسبتاً وسیع و یکپارچه که در مقایسه با دیگر سطوح و سایر مکان های منزل دارد بسیار مهم می باشد.

توجه:

اگر در هنگام انتخاب کفپوش متناسب و با توجه به ادوات داخلی منزل مانند مبلمان و غیره توجه شود از کیفیت دکوراسیون داخلی بالا تری برخوردار خواهید بود .

پارکت لمینت آلمانی

انواع مختلف laminate flooring چیست؟

 • پوشش کف سرامیک
 • پوشش کف سنگ
 • پوشش کف pvc یا پی وی سی
 • پوشش کف چوبی یا پارکت چوبی
 • پوشش کف hdf یا پارکت لمینت

پیشنهاد عالی

تیم تکنوفلور به شما پیشنهاد می کند که قبل از خرید کفپوش ها مقاله ی ۶ دلیل برای انتخاب کفپوش لمینت را بخوانید.

از چه نوع متریالی در انتخاب laminate flooring باید بهره برد؟

استفاده کردن از چوب کفپوش ها با علم بر این که برخی از خواص چوب مانند در دسترس بودن آن ،توانایی شکل پذیری آسان ، ضریب انتقال گرمای پایین و غیره بیشتر در میان افراد در بازده زمانی طولانی مدت مورد استفاده بوده است البته با توجت به پیشرفت روز افزون علم و صنعتی شدن جوامع و با روی آمد زندگی شهری و فاصله گرفتن از محیط بکر و طبیعت استفاده از متریال های طبیعی در دکوراسیون های داخلی از استقبال چشم گیری برخوردار شده است.

انواع مختلف پارکت لمینت

 • پارکت چوب یکپارچه یا solid wood
 • پارکت های چوبی مهندسی engineer wood

تفاوت کفپوش چوبی یکپارچه با مهندسی

یکی از تفاوت های اصلی و شایانی که این دو پارکت لمینت دارند این است که پارکت لمینت چوبی یکپارچه به صورت همگانی و یکپارچه از یک پوع چوب فقط ساخته شده است اما کفپوش چوبی مهندسی از چندین لایه ی چوبی با جنس های مختلف تشکیل شده است.
یکی‌از عواملی که باید توجه شود در انتخاب این دو این است که به دلیل بالا بودن قیمت پارکت های چوبی یکپارچه وجود داشتن برخی از مشکلات مانند مقاومت پایین آن در برایر رطوبت و دیگر مشکلات انتخاب پارکت های چوبی مهندسی به صرفه تر می باشد و می تواند جایگذین مناسبی برای کفپوش چوبی solid باشد.

پارکت لمینت با قیمت مناسب

یکی از مزایای پارکت لمینت چوبی یکپارچه

سطح کفپوش چوبی یکپارچه معمولاً به صورت خام بوده و پس از نصب کردن در محل متناسب باید عملیاتی از جمله ساب و لاک و پولیش بر روی سطح آن به عمل آید.
خوبی این روش این است که احتمال ایجاد خط و خش بر روی پارکت در هنگام فرآیند های حمل و نصب وجود دارد را کم و اصلاح می کند.

معایب laminate flooring چوبی یکپارچه

یکی دیگر از معایب موجود این است که هیچ گونه امکانی اعم از تعویض آن برای تعییر رنگ و یا آسیب دیدگی آن وجود ندارد می تواند این تغییر رنگ برای تطابق نداشتن ساب و لاک و پولیش پا خورده و نو باشد .

نکته درباره کفپوش پارکت لمینت

ضخامت پارکت لمینت چوبی طبیعی در هر کارخانه ی تولید آن متفاوت می باشد اما به صورت کلی ضخامت مابین ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر بوده و ضخامت پارکت چوبی مهندسی ما بین ۱۴ تا ۱۸ میلیمتر می باشد.
از دیگر مقایسه ها می توان به تعداد دفعات ساب خوردن اشاره نمود که چوب طبیعی قابلیت ساب خوردن به تعداد دفعات بالا را داراست اما چوب مهندسی توانایی ۲ تا ۳ بار ساب خوردن با توجه به رویه سطحی نازک آن صورت می گیرد.

پارکت لمینت امپریال

پوشش کف hdf یا به اصطلاح لمینت

امروزه پوشش های کف تمام چوب یا به اصطلاح پارکت به دلیل قیمت بالا و مقاومت رویه پایین نسبت به خط و خش و همچنین رطوبت جای خود را به لمینت داده اند. لمینت از لایه های مختلفی تشکیل شده و هر کدام از این لایه ها یکی از مشکلات موجود در پوشش های کف چوب طبیعی را به نوبه خود رفع می کنند. مغز کار یا لایه اصلی لمینت(core layer) از چوب فشرده (high density fiberboard) تشکیل می شود.

استفاده از چوب فشرده سبب کاهش قیمت تمام شده محصول در قیاس با پارکت چوب طبیعی می شود. توجه به این نکته که قسمت عمده مغز لمینت از چوب طبیعی تشکیل شده و میزان اندکی چسب برای همگون سازی مغز اچ دی اف استفاده می شود، حائز اهمیت است. استفاده از براده های چوب در کنار کاهش قیمت لمینت کمک به فرایند بازیافت چوب و فراورده های چوبی نیز می کند.

تنها نکته ی حائز اهمیت در ایجاد مغز اچ دی اف توجه به جنس چسب مصرفی است. چسب های مصرفی در فرایند تولید اچ دی اف باید حاوی میزان مجازی از فرمالدهید باشد. فرمالدهید با نام علمی متانال گازی با بوی تند و زننده بوده و در صنعت چسب و رزین کاربردی فراوان دارد.

فرمالدهید به دلیل مقاومت حرارتی پایینی که دارد در گذشت زمان تبخیر شده وارد محیط می گردد. به دلیل وجود بخارات سمی نهاد بین المللی تحقیق بر روی سرطان فرمالدهید را جزو مواد سرطان زا دسته بندی می کند.

متاسفانه در پارکت های ارزان و لمینت های ارزان مانند لمینت های چینی به دلیل کاهش قیمت تمام شده میزان استفاده از فرمالدهید در فرایند تولید لایه مرکزی لمینت بسیار بالا بوده و دارای کلاس انتشار بالاتر از E1 می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با تیم حرفه ای تکنوفلور در ارتباط باشید.
شماره تماس: 03135703572

بهترین مارک پارکت لمینت

لایه های مختلف تشکیل دهنده ی پوشش کف hdf یا به اصطلاح پارکت لمینت

پارکت لمینت های موجود در بازار با توجه به ساختار خاص و منحصر به فرد خود دارای لایه های متفاوتی است ، پارکت لمینت های برند آلمانی وروکس از چهار نوع لایه به صورت مجزا تشکیل می گردد :

 • لایه محافظ رویه لمینت
 • لایه دکوراتیو
 • لایه مرکزی پرینتی
 • لایه پشتی با لایه زیرین لمینت
این مقاله توسط وب سایت تکنوفلور تهیه شده است.
همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به بخش مقالات بیشتر مراجعه نمایید.