نحوه نصب کفپوش لمینیت

نصب کفپوش لمینیت 

نصب کفپوش لمینیت

نحوه نصب کفپوش لمینیت 

نصب کفپوش لمینیت 

در حالی که ما در تاسیسات حرفه ای تخصص داریم که تمام مشکلات را از نصب کفپوش های چندلایه خارج می کند ، افراد خاصی در آنجا هستند که فقط عاشق زحمتی هستند. ما درمورد علاقه مندان به DIY صحبت می کنیم. بنابراین اگر شما خودتان یک نوع انجام آن هستید و برای ایجاد چالش سرگرم هستید ، یک راهنمای سریع برای نصب کفپوش های چند لایه برای شروع کار است.

نصب کفپوش لمینیت 

آماده سازی

1. حداقل 48 ساعت منطبق شوید

قبل از نصب کفپوش لمینیت خود ، باید اجازه دهید که تخته ها حداقل 48 ساعت در اتاق منطبق شوند. دلیل این امر این است که کفپوش لمینیت های چند لایه می توانند مطابق با میزان رطوبت موجود در اتاق منبسط و منقبض شوند. شما می خواهید بیشتر این تنظیمات قبل از اینکه کفپوش را نصب کنیداتفاق بیفتد تا به مشکلاتی از قبیل اوج یا گرفتگی بپردازید.

و صحبت از انبساط و انقباض – ایده خوبی است که 5 تا 10 درصد بیشتر از متر مربع مورد نیاز خود سفارش دهید. این کار همچنین تابلوهای آسیب دیده و قطعات یدکی برای تعمیرات آینده را پوشش می دهد.

2. آنها را مخلوط کنید

جعبه های مختلفی که خریداری کرده اید ممکن است دارای تخته هایی با سایه های مختلف رنگ باشد. برای جلوگیری از پایان دادن به تکه های رنگ های مختلف در کفپوش خود ، تمام جعبه ها را باز کنید و تخته ها را به طور تصادفی مخلوط کنید. هنگامی که آنها را می گذارید ، صفحات مختلفی را در کنار هم قرار می دهید و تفاوت های رنگی یکنواخت تر خواهد شد و کسی متوجه نمی شود. می توانید این کار را انجام دهید در حالی که منتظر تخته ها هستید.

3. ابزارهایی که به آنها احتیاج دارید

عینک ایمنی ، ماسک گرد و غبار و لنت های زانو
اندازه گیری نوار ، مداد و مربع T
بلوک کفپوش لمینیت ، میله کششی ، فاصله دهنده ها و یک بازارچه لاستیکی
لبه مستقیم
درزگیر سیلیکون (مورد نیاز برای دامن زدن و جزئیات دقیق تر)
دستکش ، چکش و یک پرکننده برای پروفایل های انتقال.

نصب کفپوش لمینیت 
 4- آماده سازی زیر کف

پارکت لمینت معمولاً نباید روی هر نوع کفپوش موجود مانند پارکت ، تخته های چوب سخت و یا هر چیز دیگری  نصب شود. بررسی کنید بنابراین اولین قدم شما پاکسازی کف است. سپس از یک لبه مستقیم استفاده کنید تا مطمئن شوید کف مسطح است.

هر اختلاف ارتفاع بیش از 6 میلی متر در هر فاصله 2.5 متر از کف بدان معنی است که شما نیاز به انجام برخی از تراز کردن دارید.برای انجام این کار ، می توانید برای پر کردن نقاط کم ، از یک پیچ برای سطح بندی استفاده کنید. قبل از شروع مرحله بعدی مطمئن شوید که زمان کافی برای خشک شدن را داده اید.

5. قرار دادن عایق رطوبت

عایق رطوبت از نفوذ هرگونه رطوبت موجود در زیر کف بتونی در کف لمینت که در آن می تواند باعث ایجاد پیچ ​​و خم شود جلوگیری می کند. هرگونه خاک را از کف آن جدا کنید ، سپس عایق رطوبت را قرار دهید، اطمینان حاصل کنید که هر سطح با هم همپوشانی دارند. برای اطمینان از مهر و موم مناسب ،نوارهای همپوشانی را بزنید. رطوبت به سمت بالا و نه طرفین افزایش می یابد.

6. عایق صدا

کفپوش چند لایه می تواند کمی پر سر و صدا باشد ، بنابراین ارزش نصب یک زیر لایه ضد صدا را دارد. برخی از لایه های ضد صدا با لایه ضد آب ترکیب می شوند ، در حالی که برخی دیگر جدا هستند.

 

نصب کفپوش لمینیت 

 

نصب و راه اندازی

پس از اتمام آماده سازی ، وقت آن است که نصب را انجام دهید.

1. از کجا شروع کنیم؟

اولین چیزی که شما تصمیم می گیرید این است که جهت ها را بکشید. در اینجا چند اصل اساسی آورده شده است:

تخته ها را در جهت طولانی ترین دیوار مستقیم قرار دهید. برای اتاق های مربع ، تابلوها را در راستای نور ورودی یا پنجره قرار دهید. پس از تصمیم گیری در مورد جهت کفپوش ، باید از گوشه سمت چپ یکی از دیوارهایی که انتخاب کرده اید شروع کنید.

نصب کفپوش لمینیت 

2. ردیف های اول و آخر را مرتب کنید

اگر تازه شروع به نصب کفپوش کرده اید، از چپ به راست هستید ، معمولاً با یک ردیف پایانی تمام می شوید که مناسب نیست و باید به شکلی کاملاً تراشیده شود که جلوه ای کاملاً فشرده به آن می بخشد. برای جلوگیری از این اتفاق ، عرض کل کف را اندازه گیری کرده و شکاف های انبساطی را که باید در امتداد هر یک از دیوارها بکشید ، کم کنید.

به طور کلی ، شکاف های انبساط در حدود 8 – 10 میلی متر یا 10 – 15 میلی متر در صورتی که اتاق از عرض 7 متر گسترده تر باشد. با اندازه گیری عرض اتاق (منفی شکاف های انبساط) می توانید میزان رعایت یکنواخت از ردیف اول و آخر را محاسبه کنید.

از اره مدور استفاده کنید و ردیف اول را برش دهید. مطمئن شوید که طرف زبان و نه شیار آن را مرتب کرده اید ، زیرا هنگام قرار دادن ردیف اول ، طرف شیار باید طرف مقابل اتاق باشد.

 

3. اولین ردیف را تنظیم کنید

اکنون که تخته های ردیف اول به اندازه کافی کاهش یافته اند ، می توانید دو ردیف اول را با هم جمع کنید. سعی نکنید درست در برابر دیوار کار کنید – حدوداً با فاصله دو فوت از آن شروع کنید و دو ردیف اول را نصب کنید. برخی از اصول را باید در نظر داشته باشید:

مهم این است که تخته ها را به تناوب و با حداقل فاصله از پارکت های انتهایی حفظ کنید. همچنین هرگز نباید درزهای تخته های مجاور از 20 تا 30 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند.

برای گذاشتن کفپوش به شرح زیر اقدام کنید:

زبانه قسمت طولانی ردیف دو را وارد شیار ردیف یک کنید. از یک زاویه جزئی استفاده کنید و پارکت را به طرف پایین فشار دهید تا قفل مفصل قفل شود قطعه بعدی ردیف یک را بچسبانید ، زبانه و شیار سمت کوتاه را با زاویه بپیچید و به پایین فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که تخته ها کاملاً هماهنگ هستند.
قطعه دوم ردیف دو را اضافه کنید. زبان را در قسمت طولانی شیار وارد کنید ، تخته را بکشید تا مفصل انتهایی تراز شود ، به سمت پایین بچرخید و مفصل را قفل کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ شکاف و لبه های بلند وجود ندارد. ادامه دهید تا دو ردیف اول جمع شوند ، سپس آنها را به سمت دیوار شروع فشار دهید. سطرهای بیشتری را اضافه کنید تا کف آن پوشانده شود.

 

4. اما چیزهایی در این راه وجود دارد!

موانعی مانند کابینت و لوله هایی که باید در آن کار کنید . برای برش کف از یک اره بلند استفاده کنید و حتماً شکاف انبساط را در مورد هرگونه موانع لازم برای کار در اطراف خود قرار دهید.

 

5- قرار دادن ردیف آخر

وقتی به ردیف آخر رسیدید ، باید کفپوش ها را به طول قرار دهید تا آنها را متناسب کنید. اگر قبلاً محاسبات خود را به درستی انجام دادید ، باید به تخته هایی بپیوندید که کم و بیش از همان ردیف شروع باشند. هنگام علامت گذاری خط برش ، از زبانه اندازه گیری نکنید – از لبه اندازه بگیرید. سپس تخته را در امتداد خط برش دهید. ردیف آخر می تواند کمی دشوار باشد ، بنابراین یک نوار کشش مفید خواهد بود

 

6. کناره ها را بچسبانید

آخرین مرحله برای وصل کردن کناره ها  هستند. مطمئن شوید که آنها را به دیوار وصل می کنید ، نه کف. به یاد داشته باشید که کف در حال گسترش و انقباض است ، بنابراین شما نمی خواهید حاشیه و کناره ها را با کف به هم بپیچد.

 

برچسب ها : دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، ساندویچ پانل، لوله سپاهان، لوله مانیسمان، پارکت لمینت، دیوارپوش، سقف کاذب ،ساندویچ پانل ، ساندویچ پنل ، قرنیز ، تایل ، دیوارپوش ، پارکت 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.