چه طور از کفپوش لمینت محافظت کنیم؟

تولید کننده کفپوش

خرید پارکت

محافظت از پارکت لمینت

خرید پارکت

پارکت لمینت می تواند مستعد خش،فرورفتگی،عالیم خراش و سایر آسیب ها باشد.به خصوص پارکت در مناطقی با ترافیک رفت و آمد بالا مستعد است یا زمانی که شما اثاثیه ای مانند صندلی را مرتبا حرکت می دهید.در برخی مواقع،آب و هوای مرطوب یا ناخن های پای حیوانات خانگی هم چنین به کفپوش لمینت آسیب میزند شما می توانید از پارکت لمینت خود با گزینه هایی مانند قالیچه و پد،تمیز کردن صحیح و سایر روش ها محافظت کنید.

خرید پارکت

بخش اول-محافظت با قایچه و پد

-1پدهای محافظ را به ته اثاثیه خود متصل کنید.

اثاثیه در طی روز به آرامی روی کفپوش حرکت می کنند.این پدها از اینکه ته اثاثیه شما یاسایر قسمت های تیز،سبب خراشیدن کفپوش شما شوند،جلوگیری می کنند.شما می توانید پدهای ساخته شده از چندین ماده مختلف مانند نمد،پالستیک،فرش و چوب را خریداری کنید.

شما می توانید پدهای محافظ را از تولید کننده پارکت لمینت خریداری کنید. پدهای محافظی را بخرید که در یک طرف خود چسب دارند تا بتوانید به ته اثاثیه خود بچسبانید.به طور دوره ای،پدهای محافظ خود را آزمایش کنید زیرا ممکن است در اثر سایش منظم اثاثیه فشرده شده باشند و نیاز به تعویض داشته باشند.

خرید پارکت

خرید پارکت

خرید پارکت

-2روی پارکت لمینت خود قالیچه قرار دهید:

خطوط می توانند در مناطقی که کفپوش لمینت بیشتر مورد استفاده است،ایجاد شوند.قالی یا قلیچه می تواند در مناطقی با ترافیک رفت و آمد زیاد برای اجتناب از این مشکل،قرار داده شوند.شما می توانید قالیچه را زیر اثاثیه برای جلوگیری از خراشیدن و آسیب به کفپوش،قرار دهید.

همچنین قالیچه می تواند در مناطقی که احتمال با تماس با آب است مانند زیر سینک ظرفشویی قرار بگیرد. در زیر قالیچه در مناطق پر تردد،الستیک یا پدهای غیر لغزشی قرار دهید تا از سر خوردن بهاطراف جلوگیری شود.

 

خرید پارکت

خرید پارکت

-3جلوی درها پادری قرار دهید:

خاک،سنگ ریزه و شن کفش ها به راحتی می تواند سبب خراش کفپوش لمینت شود.قرار دادن پادری جلو درها می تواند از این اتفاق جلوگیری کند.شما می توانید کف کفش خود را قبل از ورود به منزل،تمیز کنید.هم چنین می توانید از پادری در سایر مناطق خانه که در معرض خراشیده شدن با آشغال هستند،استفاده کنید.

می توانید قانونی بگذارید که از ورود افراد با کفش به خانه جلوگیری کند که در این صورت از ورود هر گونه آشغال به دنبال کفش داخل منزل جلوگیری می کند.

 

تولید کننده کفپوش

خرید پارکت

-4چرخ های پالستیکی را با چرخ های الستیکی جایگزین کنید:

صندلی ها در بین اثاثیه بیشترین حرکت را در خانه دارند،به خصوص صندلی های میز آشپزخانه.چرخ های پالستیکی را از صندلی ها جدا کنید و با چرخ الستیکی جایگزین کنید و این از آسیب به کفپوش جلوگیری می کند. مطمئن شوید که چرخ های الستیکی نرم خریده اید.می توانید به صورت آنالین یا از مغازه های اداری خریداری کنید.

 

خرید پارکت

بخش دوم-با کفپوش با ملایمت رفتار کنید.

-1اثاثیه را به جای کشیدن روی زمین،بلند کنید.

هنگام جابه جایی،اثاثیه را نکشید یا هل ندهید.به جای آن اگر ممکن است اثاثیه را بلند کنید.بلند کردن اثاث از خراش ناشی ازکشیدن روی سطح جلوگیری می کند.اگر بلند کردن اثاث ممکن نیست،راه حل این است کهیک چیز لغزنده زیر آن قرار دهید.

 

خرید پارکت

-2اثاثیه سنگین را روی سطح کفپوش سر دهید.

اگر شما مشکل جا به جا کردن اثاث سنگین را دارید،از دیسک های پالستیکی که یک طرف آن پد دارد استفاده کنید.این دیسک ها اجازه می دهد که اثاث سنگین و بزرگ روی کفپوش بدون آسیب به آن بلغزد.حوله های نرم و ضخیم یا پتوهای سنگین،می تواند جایگزینی برای دیسک های پالستیکی در زیر اثاثسنگین و بزرگ باشد.

 

خرید پارکت

-3سطح رطوبت منزل خود را بین 53-33 درصد قرار دهید.

این از تاب برداشتن ناشی از انبساط یا انقباض کفپوش لمینت جلوگیری می کند.از یک رطوبت سنج یرای اندازه گیری سطح رطوبت در منزل خود استفاده کنید.از یک رطوبت ساز در هوای خشک برای جلوگیری از کوچک شدن کفپوش استفاده کنید و از یک تهویه کننده هوا یا رطوبت گیر در شرایط هوای مرطوب برای جلوگیری از انبساط کفپوش لمینت خود استفاده کنید.

 

تولید کننده کفپوش

-4ناخن های حیوان خانگی خود را کوتاه کنید.

ناخن های بلند حیوان خانگی می تواند سبب آسیب زیاد به کفپوش شود.مطمئن شوید که ناخن هایش را کوتاه نگه داشته اید اما نه آن قدر کوتاه که به حیوان آسیب برساند. هم چنین باید چنگال های حیوان را وقتی از بیرون می آید چک کنید و هر گونه خاک و سنگریزه را از آن جدا کنید.

 

تولید کننده کفپوش

بخش سوم-تمیز کردن کفپوش لمینت

-1از طی خیس اجتناب کنید .

سبب رخنه آب درون کفپوش می شود و در طول زمان به آن آسیب می زند.از پاک کردن با آب هم باید اجتناب شود زیرا تمیزکننده های بر پایه صابون یا شوینده که همراه با طی خیس استفاده می شود،به لمینت آسیب می رساند.

به جای آن یک اسپری یا تمیزکننده مخصوص لمینت را بخرید و کف را با یک پارچه یا طی خشک،تمیز کنید تولیدکننده های لمینت اغلب،محصوالت تمیزکننده برند خودشان را تهیه می کنند.بهتر است که آن چهمخصوص برای نوع کفپوشتان هست را استفاده کنید.

 

تولید کننده کفپوش

-2به محض ریختن مایعات روی کفپوش،آن را تمیز کنید.

این از ورود مایع به ترک ها یا اتصاالت کفپوش جلوگیری می کند که به تدریج کفپوش شما را ضعیف می کند و یا سبب تاب برداشتن آن می شود.از یک پارچه نرم یا طی به جای استفاده از اسفنج یا چیزهای دیگر که سبب ایجاد خش می شود برای تمیز کردن مایعات استفاده کنید.

با پارچه تنها تمیز کنید یا با یک محصول تمیزکننده که توسط تولیدکننده کفپوش پیشنهاد شده،تمیز نمایید. اگر نیاز به یک محصول تمیزکننده دارید و تولیدکننده چیزی معرفی نکرده،از تمیزکننده ای استفاده کنید که حاوی آمونیاک نیست،آمونیاک ممکن است الیه محاظ کفپوش را از بین ببرد.

 

تولید کننده کفپوش

-3از یک جارو با سر براش چرخان استفاده نکنید.

این نوع از سری ها می تواند به کفپوش آسیب بزند.به جای آن،از نمد یا جاروی نوع براش استفاده کنید.قبل از جارو کردن،مطمئن شوید که چرخ ها تمیز هستند و هیچ خاک یا ریگی جمع نکرده اند. روزانه برای کم کردن خاک و سنگ ریزه روی کفپوش جارو کنید.

 

تولید کننده کفپوش

-4تعمیرات را سریع انجام دهید:

شما می توانید آسیب های کوچک را با خریدن یک کیت تعمیر که مخصوص کفپوش لمینت است تعمیر نمایید.معموال کیت از پرکننده سیلیکونی و چسب های واکسی ساخته شده است.آسیب های بزرگتر ممکن است به جایگزینی تایل ها یا تخته ها نیاز داشته باشد.بهتر است که از یک فرد حرفه ای برای تعویض استفاده کنید.

 

تولید کننده کفپوش

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.