طریقه نصب پارکت لمینیت

امروزه استفاده از پارکت لمینت به دلیل زیبایی و ویژگی های منحصر به فردی که دارد بسیار رواج پیدا کرده است و با توجه به اینکه مساله ی طراحی دکوراسیون ، پر رنگ شده است کاربری پارکت لمینت گسترده شده و نکته ایی که در مورد پارکت لمینت باید رعایت شود طریقه نصب صحیح پارکت لمینت است که برای اطلاع از نصب صحیح  آن می توانید از راهنمایی های  شرکت تولید کننده پارکت کمک بگیرید .

گام اولی که در نصب پارکت باید رعایت شود تمیز بودن سطحی است که قرار است پارکت لمینت بر رو ی آن نصب شود . بهتر است سطح مورد نظر بدون گرد و غبار باشد .

گام دوم ،برای اینکه نتیجه کار به نحو احسن انجام گیرد لازم است سطح مورد نظر هم تراز باشد در صورتی که سطح همتراز نباشد ، زیر سازی الزامی است .

گام سوم ، نصب لمینت نیازمند رعایت کردن نکات ظریفی است از جمله بهترین دما برای نصب بین 22 تا 28 درجه است و رطوبت مورد نظر باید ما بین 45 تا 65 در صد باشد .

پیشنهاد می شود برای مدت زمان مشخص  مثلا دو روز ، لمینت ها را از کارتن در آورده تا با محیط مورد نظر سازگار شود .

گام چهارم ، استفاده از فوم در زیر پارکت لمینت لازم است چرا که به عنوان یک عایق در برابر صدا و هم چنین آب عمل می کند و مانع از نفوذ آب و آسیب دیدن به پارکت لمینت می شود بعلاوه اصول نصب فوم به این صورت است که باید فوم را در اتاق پهن کرد و درزها را با استفاده از چسب کاغذی به هم چسباند که البته  کارشناسان کارخانه تولید پارکت پیشنهاد می کند  فوم ها به اندازه ی 5 سانتی متر روی هم قرار  بگیرند .

گام پنجم : برای حفاظت از پارکت لمینت در برابر سرما و گرما می باشد که لازم است که حدود 12 میل پارکت ها با دیوار فاصله داشته باشند تا ازهر گونه آسیبی در اثر سرمایش و گرمایش مصون بمانند .

گام ششم : بهتر است برای ضربه زدن به پارکت های لمینت از چکش پلاستیکی استفاده کنید تا پارکت های لمینت دچار آسیب نشوند ، همچنین ممکن است در هنگام نصب با مانع هایی مانند لوله رو به رو شوید که می توانید از گرد بر استفاده کنید و سپس با کمک چسب آن ها را به هم بچسبانید .

گام هفتم، نصب قرنیز است که بعد از نصب پارکت باید انجام گیرد ، قرنیز باید طوری نصب شود که فاصله ی 12 میلی را پر کند .

برای نصب پارکت لمینت نیاز به ابزار های مختلفی است یکی از  ابزار های پر کاربرد تمام کننده ی گرده است که از ابزار تمام کننده گرده برای بستن یا پایان کار می توان استفاده کرد .

از دیگر ابزار ها ، میانه است که برای نصب پارکت بین دو اتاق مورد استفاده قرار می گیرد .

اسکوتی از ابزار های پر کاربرد دیگری است که در مکان هایی که نمیتوان قرنیز را نصب کرد به کار می رود .